„Kolor bursztynu” - Hanna Cygler

Recenzja książki

Obrazek użytkownika Weronika
10.07.2013

„Kolor bursztynu” to moje pierwsze spotkanie z autorką Hanną Cygler. Zachęcona opisem książki „miłość w bursztynowej oprawie z wątkiem sensacyjno – kryminalnym”, postanowiłam przeczytać i sprawdzić czy szaleństwo na punkcie książek Pani Cygler jest uzasadnione.

Główną bohaterkę Nelę Lisiecką, poznajemy gdy jest na życiowym zakręcie. Rozwiedziona z dwójką małych dzieci ledwo wiąże koniec z końcem. Pracuje w miejscowym muzeum poniżej swoich ambicji. Demony z przeszłości, trudne dzieciństwo i brak zainteresowania ze strony matki sprawia, że Nela nie wierzy w siebie i w ludzi. Co gorsze nie wierzy też w miłość. Szansą na lepszą przyszłość dla niej miał być dużo starszy Wiktor – zwariowany jubiler - hazardzista. Marzenia przerywa nagła śmierć Wiktora, po której Nela całkowicie się rozsypuje. Zawieszona w swojej szarej rzeczywistości Nela nie daje sobie szans na lepsze życie. Sytuacja zmienia się, gdy kobieta otrzymuje niespodziewany spadek. Po trzech latach od śmierci Wiktora, Aniela postanawia odnaleźć mordercę i pomścić ukochanego. Rzuca pracę w muzeum, inwestuje w siebie, a prywatne śledztwo prowadzi ją do przystojnego i obrzydliwie bogatego Kaja Hansona. Widzę tu, wielkie podobieństwo do książek E.L James i związku Christiana Greya z Anastasią Steel. Czarujący, dowcipny i bogaty mężczyzna z tajemnicą, która może zaważyć na losach wszystkich bohaterów. I zwyczajna dziewczyna niczym nie wyróżniająca się z tłumu. Jak wiele zbiegów okoliczności musi zajść, by tych dwoje spotkało się i pokochało? I czy w ogóle można pokochać mordercę swojego narzeczonego? W tej książce nic nie jest oczywiste. Losy bohaterów diametralnie się zmieniają. Fabuła trzyma w napięciu do ostatniej chwili, a finał śledztwa głównej bohaterki jest bardzo zaskakujący. Akcja książki rozgrywa się w stolicy bursztynu – Gdańsku, a główni bohaterowie tworzą niesamowite kolekcje bursztynowo – srebrnej biżuterii. Miłość, zdrada, pragnienie zemsty i piękna droga biżuteria nieustannie przeplatają się w losach bohaterów.  I stają się powodem wielu niebezpiecznych sytuacji.

„Kolor bursztynu” to dobra książka, na wakacyjne wojaże. Napisana lekkim i zabawnym językiem. Z pewnością spodoba się miłośniczkom kryminałów z romansem w tle.

Kolor bursztynu

Autor:
Przekład:
Rok wydania:
2013
Liczba stron:
316
ISBN:
978-83-7818-445-4
Ocena:
6
10
Zrecenzował: