Kraina lodu

Recenzja filmu

Z cyklu: Krótka piłka

Obrazek użytkownika Brama
24.04.2014

Zapraszam do nowego cyklu na Po Przecinku pt. „Krótka piłka”. Będą to szybkie i krótkie recenzje aktualnych, bardziej lub mniej, pozycji – książek, filmów, gier i co tam jeszcze da się zrecenzować. W pierwszym odcinku zanurzymy się w pięknym, baśniowym świecie animacji Walta Disneya.

Kadr z filmu Kraina lodu Kadr z filmu Kraina lodu
  • Kadr z filmu Kraina lodu
  • Kadr z filmu Kraina lodu

Produkcje ze stajni Myszki Miki przyzwyczaiły nas do wysokiej jakości sygnowanych jej logiem produkcji. Czy najnowsza premiera DVD wytwórni  spełnia pokładane w niej nadzieje? I tak, i nie. Tak, bo od strony wizualnej to po raz kolejny mistrzostwo świata.  Magicy od Disneya ponownie wyczarowują przed naszymi oczami piękny bajkowy świat. Nie, bo tym razem mamy do czynienia z odtwórczą i schematyczną produkcją.

Krótka piłka: Wbrew tytułowi ciepła i zabawna historia, choć mocno odtwórcza. 

Fabuła jest wariacją na temat "Królowej Śniegu" Hansa Christiana Andersena. Królowa, obdarzona mocą władania śniegiem i lodem, odcina się od świata i buduje swoje mroźne królestwo. Młodsza siostra nie może się z tym pogodzić i wyrusza na jej poszukiwanie. Na drodze księżniczka natknie się na prostego handlarza lodem, którego interes nieco podupadł od kiedy klimat, za sprawą królowej, gwałtownie się oziębił; jego wiernego renifera a także pociesznego bałwanka. Ten, kto oglądał Zaplątanych, poprzednią produkcję studia, będzie miał wrażenie, że ogląda tych samych bohaterów wrzuconych w nowe, tym razem zimowe, realia. W dodatku śpiewających dużo bardziej żenujące piosenki.

Jest aż tak źle? Nie, bo chociaż dorosły będzie się krzywić na wokalne popisy rodzimych aktorów i niedostatki scenariusza, to Disney poniżej pewnego poziomu nie schodzi. A dzieciaki i tak będą zachwycone, nie zorientują się, że ktoś tu je lekko zrobił w konia. Zestaw barwnych, choć „typowych”, postaci zapewnia odpowiedną dozę humoru, co sprawia, że nie można uznać seansu za czas stracony.

 

Kraina lodu

Reżyseria:
Scenariusz:
Zdjęcia:
Czas trwania:
108 min.
Premiera:
29 listopada 2013 (Polska), 17 listopada 2013 (świat)
Ocena:
6
10
Zrecenzował: