Nie żyje Tomasz Dymaczewski

Obrazek użytkownika Redakcja Po Przecinku
6.01.2015

Z przykrością informujemy o śmierci znanego i lubianego dziennikarza, a także wykładowcy akademickiego. Tomasz Dymaczewski ukończył historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Zaraz po studiach pracował w Archiwum Poznańskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk. W latach 1989-1991 był dziennikarzem "Gazety Poznańskiej". Od 1 marca 1991 uczestniczył w tworzeniu "Dziennika Poznańskiego". W tej redakcji pracował do końca roku 1998 będąc m.in. kierownikiem działu kultury.

Kolejnym etapem jego działalności był Gabinet Marszałka Województwa Wielkopolskiego gdzie m.in. tworzył Biuro Komunikacji Społecznej. Jednocześnie aż do czerwca ubiegłego roku Tomasz Dymaczewski był związany z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych. Był jej rzecznikiem prasowym, redaktorem naczelnym Pegaza Poznańskiego i lubianym przez młodzież wykładowcą. Należał do najbliższych współpracowników rektora tej uczelni, profesora Michała Iwaszkiewicza, który wysoko cenił jego działania.

Tomasz Dymaczewski realizował m.in. autorski program współpracy ze szkołami średnimi województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Wreszcie Tomasz Dymaczewski był też zaangażowany w działania na rzecz środowiska dziennikarskiego Wielkopolski. Od czerwca 2012 roku do momentu śmierci był przewodniczącym Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Odszedł niezapomniany człowiek, którego środowisku dziennikarskiemu będzie brakować.
Pogrzeb odbędzie się 9 stycznia godz. 13.00 na poznańskim Cmentarzu Górczyńskim ul. Ściegiennego 35.