Podsumowanie roku 2012 na Po Przecinku

Obrazek użytkownika Redakcja Po Przecinku
6.01.2013

Wszystko zaczęło się 9 sierpnia 2012 roku. Wtedy, po miesiącach przygotowań, projektowania i wcielania w życie planu, powstał serwis Po Przecinku. Od samego początku pojawiały się w nim ciekawe teksty. Niektóre wywołały silne emocje, komentarze i dyskusje. Zapraszamy na przegląd tego, co w 2012 było na Po Przecinku najciekawsze.

Stary zegar fot. Carol Kramberger

Jeden temat – różny punkt widzenia

"Temat Po Przecinku" to nasz eksperyment, który okazał się być strzałem w dziesiątkę. W ramach jednego tematu prezentowaliśmy co jakiś czas teksty z różnego punktu widzenia. Szczególne emocje wzbudziły te o aferze Amber Gold:

 

Porady technologiczne

Właściwie od samego początku serwowaliśmy Wam, dzięki Arkowi Konstańczakowi, serię porad dotyczących rynku gier i konsol. Każdy kto trafił na te teksty wahając się nad wyborami, musiał zapewne w stu procentach poukładać sobie całą wiedzę o konsolowo-growym uniwersum.

Pomagaliśmy też zrozumieć co ma sens, a co nie w elektronicznym świecie.

 

Stawiamy na kulturę

Już pierwszego dnia w dziale Kultura mogliście przeczytać o najciekawszych pozycjach książkowych, premierach filmowych i artystach muzycznych. Recenzja "Prometeusza", napisana przez Marka Adamkiewicza, potwierdziła niestety obawy wielu z nas, którzy czekali na ten film – zamiast spodziewanego arcydzieła, dostaliśmy przeciętny film SF – chyba filmowy zawód roku dla kilku członków redakcji.

 

Traktujemy temat całościowo

Jeśli jest książka warta zrecenzowania, z pewnością jej autorka ma wiele ciekawych rzeczy do przekazania. Przy okazji recenzowania najnowszej powieści Joanny Bator, "Ciemno, prawie noc", Katarzyna Bocheńska-Włostowska przeprowadziła z autorką wywiad, który odbił się echem w innych mediach.

 

Relacja z pierwszej ręki

Opisujemy wydarzenia, w których sami bierzemy czynny udział. Zabójcze 42 kilometry poznańskiego maratonu? Nie ma problemu, na trasie jest Marcin Kietliński i w rewelacyjny sposób relacjonuje każdy jej etap.

Jako jedni z pierwszych pokazaliśmy wnętrze Boeinga 787-800 Dreamliner, gdy tylko ten wylądował na warszawskim Okęciu.

Dreamliner wylądował - no i o co tyle krzyku?

Zdaliśmy Wam relację z każdego dnia komputerowych targów PGA, biorąc udział w konferencjach, spotkaniach, rozmawiając z ludźmi z tego rozwijającego się wciąż świata.

Byliśmy na ostatnim w trasie koncercie Moniki Brodki. Jacek Kordus przekazał na fotografiach niezwykły nastrój tego wydarzenia

 

Poruszamy trudne tematy

O zauważalnych problemach należy dyskutować. Nie pomijamy milczeniem tematów trudnych i kontrowersyjnych. Marek opowiedział o rzeczywistości podróżujących koleją, Arek przestrzegł rodziców zapominających się w centrach handlowych; Filip zadał pytanie o życie ateistów w czasie Bożego Narodzenia.

 

Szukamy magii i piękna w codziennym życiu

Rzeczywistość pokazywana w katalogach podróżniczych już zawsze będzie cukierkowa i płytka po tym, co o Kubie opowiedział nam Zbigniew Pobudkiewicz.

Spotkaliśmy ludzi, których codzienność jest wręcz niezwykła. Ich praca ociera się o geniusz, a na pewno jest czystym artyzmem. Rozmowa z jednym z ostatnich artystycznych introligatorów w Polsce okazała się wielkim sukcesem.

Pokazujemy, że magię można odnaleźć w podróżah zagranicznych, jak i w naszym pięknym kraju.

Zachęcamy Was do szukania magii i piękna, jakąkolwiek miałaby ona postać.

 

Rozmawiamy o problemach codzienności

Tematy, które dotykają nas codziennie, warte są tego, by o nich porozmawiać. Jest tak w przypadku komunikacji miejskiej. Ciekawy punkt widzenia Bartka Swojaka i spostrzeżenia warszawskiej syrenki w Pyrlandii tylko to potwierdzają.

 

Patronujemy ważnym i ciekawym wydarzeniom

Gazeta Po Przecinku jest patronem medialnym wydarzenia łączącego sens charytatywny ze sportem. "Zauważ mnie – chodzi p(o) zdrowie" to akcja tak ważna, jak ciekawa. Już w lutym będziemy na trasie rajdu nordic walking, by zwrócić uwagę na problemy chorych na padaczkę.

Wcześniej ideę sportu nordic walking przybliżył Wam Roman Krzywiński

Patronujemy także wydaniu antologii opowiadań wydawnictwa RW2010, "Rok 2012". Co ciekawe, to książka wydana jedynie w formie elektronicznej. Czasy się zmieniają, ważne żeby czytać.

_____

Tak w sporym skrócie wyglądał rok 2012 Po Przecinku. Oczywiście to tylko wybrane tematy, które poruszaliśmy. Pamiętajcie, że ten serwis to gazeta, którą możecie tworzyć sami. Zapraszamy, gdy coś Was martwi, niepokoi lub wprost przeciwnie - bardzo cieszy i chcecie podzielić się swoim punktem widzenia ze światem.

Chcemy by Po Przecinku było miejscem wymiany poglądów i opinii; miejscem, gdzie coraz częściej będziemy słyszeć Wasz głos w sprawach, które są ważne.