Urodziny Chopina

Obrazek użytkownika Redakcja Po Przecinku
18.02.2014

W tym roku mijają 204 lata od urodzin Fryderyka Chopina. Organizatorzy wydarzenia "Urodziny Chopina" wzorują się na francuskiej idei „Fête de la Musique”, która polega na powszechnym muzykowaniu w miejscach niekoniecznie kojarzących się z muzyką. W poprzednich edycjach „Urodzin”, koncerty odbywały się w kilku centrach handlowych w Polsce, w tym roku jest to krakowska Bonarka.

Urodziny Chopina 2014 Urodziny Chopina 2014
  • Plakat "Urodzin Chopina"

Od 22 lutego do 1 marca między 18:00 a 19:00 grać będą w niej laureaci wielu krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych, między innymi Ireneusz Boczek, Przemysław Winnicki, Paweł Sommer, Paweł Motyczyński i Jakub Lichtenstein.

Koncert otwarcia zagra niezwykle utalentowany Przemysław Lechowski (Warszawa), laureat wielu nagród, a także juror Syberyjskiego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Tomsku (Rosja) oraz Galaxy International Piano Competition w Indonezji. Ostatniego dnia koncertowego (1 marca) koncert f-moll wykona wielokrotnie nagradzany pierwszym miejscem - Przemysław Witek (Poznań); towarzyszyć mu będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

Szczegółowy harmonogram koncertów można znaleźć na stronie wydarzenia: urodzinychopina.pl