Witaj w społeczności Po Przecinku

Obrazek użytkownika Filip Krause
9.08.2012

Długie tygodnie przygotowań i wprowadzania w życie pomysłów, które z mglistych zarysów stawały się solidnymi tworami. Godziny pracy, tworzenia, poprawiania, wymyślania… zmieniania prostej idei w serwis, który możemy dziś oddać Wam. Jesteśmy niezwykle dumni.

fot. Jacek Kordus

Wszystko zaczęło się w znamienitym momencie. Tysiące, dziesiątki tysięcy ludzi w obronie swojego zdania i prawa do wyrażenia swojej opinii wyszły na ulice. Pod hasłami „nie dla ACTA” demonstrowali chęć uczestniczenia w czymś ważnym, walczyli o swoje prawa; chcieli pokazać, że temat ograniczania swobód w Internecie jest dla nich równoznaczny z łamaniem praw obywatelskich. Morze ludzi z transparentami w rękach i przekonaniami w głowach przelało się przez place, ulice, stworzyło siłę, która w pokojowy, demokratyczny sposób, zwyciężyła.

Dla nas był to czas, kiedy tak naprawdę narodził się serwis Po Przecinku. Zaskoczyła nas siła nie do zatrzymania. Zrozumieliśmy, że w społeczeństwie nastawionym na konsumpcję, ludzie potrafią dostrzec także istotne wartości i powstać, by o nie walczyć. To była „pokojowa” wojna, która prawdziwy swój front miała w Internecie. Nie skończyło się na wyławianiu z niego informacji i połykaniu ich. Zrodziła się siła gotowa przeciwstawić się, wyrazić przekonania każdej najmniejszej cząstki tej złożonej struktury.

„Ludzie nie chcą pozostawać bierni wobec ważnych wydarzeń. Gdy nadarza się szansa, wykrzykują głośno swoje przekonania. Stwórzmy im taka możliwość” – to nie jest motto naszego serwisu, ale tak to się zaczęło. Od tego pomysłu minęło już kilka miesięcy, ale nasz zapał jest dziś chyba większy niż wtedy.

Oddajemy Wam serwis, w którym możecie wyjść poza powszechne ramy i granice, jeśli tylko tego zapragniecie. U nas zawsze znajdziecie ciekawe treści, tworzone z pasją. A kiedy uznacie, że to zbyt mało, sami twórzcie ten świat. Dajemy wam szansę uczestniczenia w czymś ważnym. Oddajemy serwis, uczyńcie z niego dobre narzędzie. Będziemy dokładać największych starań, by serwis Po Przecinku był dla was przyjaznym, wygodnym w użytkowaniu, wolnym i niezależnym medium.

Witaj w społeczności Po Przecinku.