Wołanie Kukułki - Robert Galbraith

Recenzja książki

Obrazek użytkownika Weronika
30.01.2014

Pieniądze szczęścia nie dają, ale czy bez nich ludzie byliby szczęśliwsi?

Lula Landry światowej sławy modelka ginie pewnego mroźnego styczniowego wieczora. Jej ciało zostaje znalezione na ulicy pod apartamentem w którym mieszkała. Policyjne dochodzenie wykazuje, że supermodelka popełniła samobójstwo. Ale czy dziewczyna która odnosi same sukcesy, ma kochającą rodzinę, znalazła miłość życia i właśnie podpisała milionowy kontrakt, ma powody by odebrać sobie życie?  W samobójstwo nie wierzy brat Luli – John Bristow i zatrudnia prywatnego detektywa Cormorana Strike’a.

Wołanie Kukułki - okładka Wołanie Kukułki

Strike to weteran wojenny, który ucierpiał fizycznie i psychicznie podczas służby w Afganistanie. Jego agencja nie dostaje nowych zleceń, narzeczona właśnie go rzuciła, a w biurze zatrudniono kolejną nową sekretarkę. Dla Strike’a, który właśnie znalazł się na zakręcie życiowym, rozwikłanie śmierci topowej modelki to sprawa być albo nie być… to szansa na wyjście z impasu i udowodnienie sobie i światu, że jest wiele wart.

Rozwiązanie tajemniczej śmierci, wciąga  Strike’a w skomplikowany świat celebrytów, gdzie lojalność i szczerość to rzeczy drugorzędne. Poznaje nieznane fakty z życia Luli, o jej adopcji i trudach dorastania czarnoskórej dziewczynce w białej rodzinie, o problemach z narkotykami i zatargach z bratem. I o tym , że będąc w świetle reflektorów nikomu nie można ufać.

„Wołanie Kukułki” to sprawnie napisana powieść kryminalna, która wciąga i fascynuje aż po ostatnie strony. Wartka akcja i wiele przeplatających się wątków do końca nie zdradzają co tak naprawdę stało się w apartamencie Luli Landry. Wciąż poznajemy nowe fakty w sprawie, które raz dowodzą samobójstwa, by za chwilę wykazać że było to skrzętnie zaplanowane morderstwo. Finał jest naprawdę zaskakujący… „Wołanie Kukułki” to debiut Roberta Galbraitha, jednakże pod tym nazwiskiem kryje się znana autorka sagi o Harrym Poterze – J. K Rowling, a to już zapowiedź świetnej lektury.  Książka ta otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikiem w roli głównej.

 

Wołanie Kukułki

Przekład:
Rok wydania:
2013
Liczba stron:
456
ISBN:
978-83-271-5073-8
Ocena:
9
10
Zrecenzował: