Zakołkowane osiedle

Obrazek użytkownika katboc
9.06.2015

       Zapraszam dzisiaj na  zielone Bielany, w okolice ul.Kasprowicza 86. To tu w dniu dzisiejszym, 9 czerwca 2015 r. postanowiono  urozmaicić krajobraz i stworzyć prawdziwy tor przeszkód. Bielany jeszcze nie tak dawno wyróżniały się przestrzenią. Niestety systematycznie jej ubywa, bo powstają kolejne ogrodzone i zakołkowane osiedla.

Fot.1

          Między blokami usutułowanymi wzdłuż ulicy Kasprowicza, nieopodal stacji metra Młociny a zabudowaniami mieszkalnymi przy ulicy Gajcego wiją się chodniki, jest plac zabaw, sporo drzew i parking, powstały z konieczności, bo za mało jest wyznaczonych miejsc parkingowych. I właśnie w dniu dzisiejszym tę resztkę wolnej przestrzeni i chodników zakołkowano. 

          Zamiast postawić znak odrogowy zakazujący wjazdu samochodom i parkowaniu  wokół bloków, wybrano kuriozalne rozwiązanie. Pośrodku chodników wbetonowano słupki. Między tymi kołkami nie przejedzie pogotowie, straż ani inny pojazd uprzywilejowany. Wózki inwalidzkie będą musiały manewrować i wciskać się między przeszkody lub jechać bokiem  po trawniku. Bliźniacze wózki też mogą mieć kłopot przejechać tamtędy. Do tej pory po tych chodnikach można było swobodnie jeździeć rowerkami dzięcięcymi, bo położenie daleko od ruchliwej drogi gwarantowało bezpieczeństwo. A teraz zrobił się tor przeszkód do jazdy slalomem.