Zmarł Janusz Marciszewski

Obrazek użytkownika Redakcja Po Przecinku
13.11.2012
Janusz Marciszewski Janusz Marciszewski | fot. Roman Krzywiński

Z przykrością informujemy, że w wieku 89 lat zmarł nestor wielkopolskiego dziennikarstwa, Janusz Marciszewski. Dziennikarz był związany z „Głosem Wielkopolskim”, wcześniej także z "Gazetą Poznańską", "Głosem Szczecińskim" i "Expresem Poznańskim". 

Janusz Marciszewski przeżył wiele i wiele widział. Jego losy w czasie wojny i tuż po niej to seria tułaczek i ucieczek. Przez Belgię, Niemcy, Szwajcarię i Francję trafił do 12. Pułku Ułanów Podolskich, z którym brał udział w bitwie pod Monte Cassino.

Po wojnie pracował w Wielkiej Brytanii, w 1947 przyjechał do Polski. Po ukończeniu studiów prawniczych został dziennikarzem, który to zawód sprawował do swych ostatnich dni. Znany był także ze swego zamiłowania do wędkarstwa. Był autorem kilku książek, m.in. „Atlas wędkarski. Poznań i okolice”, "Warto było to przeżyć. Dziennikarskie plotki i anegdotki".

Niektórzy z nas mieli zaszczyt i przyjemność poznać Pana Janusza w szeregach Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej. Ten niezwykle doświadczony reporter był w przeszłości Prezesem Wielkopolskiego Oddziału SDRP, w ostatnich latach członkiem Dziennikarskiego Klubu Seniora; aktywnie udzielał się w jego działalności.