Zasady działania naszej gazety są proste. Jeśli chcesz opublikować artykuł, zobacz jaką przejdzie ścieżkę:

Napisz artykuł1. Napisz artykuł
Przygotuj treść artykułu na temat, który Cię interesuje. Zaproponuj go w serwisie "Po przecinku". Pamiętaj by co jakiś czas zapisywać zmiany - w ten sposób nie utracisz swojej pracy w przypadku awarii lub problemów z łączem internetowym (albo jeśli przypadkiem zamkniesz przeglądarkę - to też się zdarza!)

Gotowy do publikacji2. Oznacz jako gotowy
Dopiero gdy uznasz, że artykuł jest skończony, oznacz go jako "gotowy do publikacji". W ten sposób dajesz znać redakcji, że jest on przygotowany i redakcja może podjąć decyzję o opublikowaniu. Jeśli artykuł będzie miał status "wersja robocza" - będziemy zakładać, że jeszcze nad nim pracujesz.

Poczekaj na weryfikację3. Poczekaj na weryfikację
Artykuł musi teraz zostać zweryfikowany przez redakcję i korektę. Dbamy o poprawienie błędów, zgodność z prawem i regulaminem serwisu.Czas weryfikacji może być różny, dlatego artykuł niekoniecznie od razu pojawi się w serwisie.

Skontaktujemy się4. Możemy się z Tobą skontaktować
W przypadku wątpliwości, redakcja skontaktuje się z Tobą za pomocą adresu e-mail, który podałeś przy weryfikacji. Możemy Cię poprosić o dostarczenie dodatkowych informacji lub odpowiedzi na ważne pytania przed publikacją artykułu.

Zobacz swój artykuł w gazecie5. Zobacz artykuł
Jeśli decyzja redakcji o publikacji będzie pozytywna, artykuł zostanie opublikowany pod twoim imieniem i nazwiskiem. Tekst będzie widoczny od razu lub też po pewnym czasie, zgodnie z planem wydawniczym "Po przecinku".

Dziel się ze znajomymi6. Dziel się nim ze znajomymi
Gdy artykuł jest opublikowany, możesz dzielić się nim ze swoimi znajomymi, udostępniając go na Facebooku, Google+ czy Twitterze. Pamiętaj też by zaglądać do artykułu i sprawdzać czy nie pojawiły się jakieś komentarze - może będziesz chciał na niektóre odpowiedzieć?